• ثبت نام فروشنده
  • ورود همكار تبليغاتي
  • ثبت نام همكار تبليغاتي
  • رهگيري سفارش
کنترل سروو موتور با قابلیت زمان بندی
کنترل سروو موتور با قابلیت زمان بندیکنترل سروو موتور با قابلیت زمان بندیکنترل سروو موتور با قابلیت زمان بندیکنترل سروو موتور با قابلیت زمان بندیکنترل سروو موتور با قابلیت زمان بندی

کنترل سروو موتور با قابلیت زمان بندی

كد محصول : 040
قيمت : 250,000 تومان
0
از 0 نظر

پروژه الکترونیکی مدل دانشجوییتوضیحات پروژه:
این پروژه قادر به کنترل دو عدد سروو موتور به صورت مستقل از یکدیگر می باشد.
محل اتصال سروو موتور ها در تصویر زیر مشخص شده است:
( مراجعه شود به Figure 1 )

در این پروزه فرض شده است که از سروو موتورها برای باز و بسته کردن یک دریچه استفاده می شود. برای همین اعمال زاویه صفر درجه برای حالـــت بسته و زاویه 180 درجه برای حالـــت باز دریچه ها استفاده خواهد شد. برای هر سروو موتور یک زمان به عنوان دوره فعال سازی تنظیم خواهد شد تا سروو موتور ها به صورت دوره ای فعال شده و دریچه ها را باز و بسته نمایند.
مثلا: اگر زمان دوره فعال سازی برای دو ساعت تنظیم شده باشد، سروو موتور بعد از گذشت زمان دو ساعت، از زاویه صفر درجه به زوایه 180 درجه راه اندازی شده و پس از گذشت چند ثانیه دوباره به همان حالـــت صفر درجه بر میگردد. این فراین هر دو ساعت انجام خواهد شد.
مدت زمان فعال بود سروو موتور ها در زاویه 180 درجه قابل تنظیم می باشد. این زمان به سیستم امکان میدهد تا زمان باز بودن دریچه ها را کنترل کند.
زمان شروع به کار هر سروو موتور به صورت مستقل از هم نیز قابل تنظیم می باشد. و تا وقتی که ساعت سیستم به این زمان نرسد، فرایند کنترل سروو موتور ها انجام نخواهد شد.
برای راه اندازی یک ساعت دقیق در این پروژه به جای استفاده از RTC داخلی میکروکنترلر از تراشه ساعت DS1307 استفاده شده است. ساعت این سیستم حتی با قطع تغذیه نیز حذف نمی شود.
پس از روشن شدن پروژه یک صدای BIB پخش شده و پروژه با نمایش تصویر زیر شروع به کار میکند:
( مراجعه شود به Figure 2 )

جهت تنظیم ساعت و تنظیمات سروو موتور ها پنج عدد کلید در نظر گرفته شده:
( مراجعه شود به Figure 3 )

سروو موتور ها به صورت دستی نیز قابل راه اندازی می باشند. برای این کار باید از کلید های بالا و پایین استفاده شود. این کلید ها در زمان ورود به Menu تنظیمات به عنوان کلید های UP و Down کارایی دارند.
در حالـــت عادی که سیستم داخل Menu تنظیمات نیست، کلید بالایی را فشار دهید تا سروو موتور شماره 1 فعال شود و برای غیر فعال کردن سروو موتور ، همان کلید را مجددا فشار دهید.
برای راه اندازی سروو موتور 2 از کلید پایین استفاده خواهد شد.
هم زمان با فعال شدن هر سروو موتور، LED قرمز رنگ مربوط به هر سروو موتور نیز روشن شده و سیستم شروع به پخش صدای BIB به صورت ممتد می کند.
( مراجعه شود به Figure 4 )

توجه: این پروژه الکترونیکی در مدل دانشجویی و به صورت دست ساز تهیه شده است و فقط جنبه آموزشی دارد. این محصول با نمونه های صنعتی که دارای قاب بوده و برد آن ها جهت محافظت از گرد و غبار داری پوشش محافظ سبز است متفاوت می باشد. علت بالا بودن قیمت این محصول نسبت به نمونه های مشابه صنعتی موجود در بازار که در تعدا بالا تولید و توزیع می شوند این است که این مورد کاملا سفارشی و به صورت دست ساز بعد از سفارش مشتری اقدام به ساخته می شود و هیچ کدام از نمونه های آموزشی از قبل ساختته شده و انبار نشده است و همچنین همراه این پروژه توضیحاتی متنی تحت فایل WORD که شامل شرح تمام قسمت های پروژه است ارائه می شود.

اهداف آموزشی:
• آشنایی با میکروکنترلر و برنامه نویسی آن
• آشنایی با LCD کاراکتری و نحوه راه اندازی آن
• آشنایی با پروتکل ارتباطی I2C
• آشنایی با تراشه ساعت DS1307
• آشنایی با سروو موتور و نحوه راه اندازی آن
• آشنایی با نحوه ساخت برد مدار چاپی

اجزای پروژه:
• نمایشگر این پروژه, LCD کاراکتری 2*16 می باشد.
• جهت حفظ زمان تنظیم شده و داشتن یک زمان سنج دقیق از تراشه ساعت DS1307 استفاده شده است.
• این پروژه قادر به راه اندازی هر سروو موتور DC از نوع RC می باشد.

برد پروژه:
• برد پروژه با مدارچاپی قابل سفارش است.
برای تهیه برد مدار چاپی روش های مختلفی وجود دارد، ولی در این پروژه از روش چاپ و اتو به صورت کاملا دستی استفاده شده و بر روی برد از مارکاژ و پوشش محافظ سبز استفاده نشده است. و هیچ اثری از نام فروشگاه بر روی برد وجود ندارد.

همراه این پرو‍ژه موارد زیر ارسال می شود:
1 . CD شامل فایل های زیر:
• توضیحات کامل از پروژه ، تحت فایل Word ، که در آن نحوه راه اندازی پروژه ، شماتیک مدار ، برنامه میکروکنترلر و روش ساخت برد پروژه به صورت مصور شرح داده شده است.
• نرم افزار Bascom AVR ، Code Vision AVR ، Bacom 8051 , Keil C51, Proteus
2 . دو عدد آداپتور

نکته: قیمت درج شده برای این محصول بدون در نظر گرفتن سروو موتور می باشد. سروو موتور باید به صورت جداگانه سفارش داده شوند.

مدل آموزشی این پروژه با یکی از موارد زیر قابل سفارش می باشد.

نام پروژه: کنترل سروو موتور با قابلیت زمان بندی
میکروکنترلر پروژه: AVR به شماره ATmega16
زبان برنامه نویسی: Basic
کامپایلر: Bascom AVR
فایل توضیحات: Word
تعداد صفحات: 90

توجه: متاسفانه از ارسال سورس کد اصلی این پروژه معذوریم. کدهای برنامه نویسی که همراه این پروژه ارسال خواهد شد جهت توجیح عملکرد برنامه بی نقص است. و تمام مراحل کار پروژه در آن لحاظ شده است. فقط بخشی کوچکی از برنامه حذف شده است تا شاید از کپی برداری جلوگیری شود.

برچسب هاي :
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
امتياز محصول

نظر و کامنت
كد امنيتي